0
Zobraziť katalóg

  • Aurora Flatfield 220mm vrátane filtra ND1.2 12V Inverter

  • 1x

    Naša cena: 202 €
    Na sklade v e-shope: 1 ks 
    Posledný kus za túto cenu!

 Užite si dokonalosť plochého zobrazenia a privítajte novú éru vo vedeckých poznatkoch o elektroluminiscenčnom plochom poli s revolučným svetelným panelom Aurora alebo jednoducho - ako tiež s láskou hovoríme - s "Aurorou".

Nový panel Aurora Flatfield znamená pokrok v známej technológii EF plochých fólií. Táto nová produktová séria bola vzhľadom k obrovskému dopytu z celého sveta špeciálne navrhnutá tak, aby zodpovedala potrebám astrofotografie. Panel Aurora Flatfield je novou technológiou pre zhotovovanie plochého, rovnomerne svietiaceho zdroja svetla pre kalibráciu digitálnych snímok pri astronomickom fotografovaní. Skladá sa z tenkej elektroluminiscenčnej fólie, ktorá po jeho pripojení k zdroju prúdu vydáva rovnomerné jemné biele svetlo.

Aurora Flatfield Panely sú upevnené v pevnom ráme, ktorý tvorí prakticky nerozbitný plast so zvláštnou ochrannou vrstvou okolo okraja, čím je vaša Aurora veľmi dobre chránená počas prepravy a cestovania.

Aurora má guľatý tvar, čo je ideálne pre teleskopické trubice a jednotlivé priemery sú prispôsobené tak, aby zodpovedali veľkostiam populárnych amatérskych ďalekohľadov. K dispozícii sú nasledujúce veľkosti:
D 100 mm (pre prístroje až 4")
D 160 mm (pre prístroje až 6")
D 220 mm (pre prístroje až 8")
D 315 mm (pre prístroje až do 12″)
 D 420 mm (pre prístroje až do 16")

Výber správnej veľkosti pre vašu zostavu
 Ak chcete získať ploché snímky vysokej kvality, musíte vybrať správnu veľkosť Aurory! Priemer vášho prístroja musí byť pokrytý celý. Priemer krytu nie je dôležitý! Príklad: Pre 6" (15 cm) refraktor je správnou voľbou Aurora 160 mm, a to bez ohľadu na to, ak je kryt väčší (ale musíte dbať na to, aby Aurora bola umiestnená presne v strede!)

Ak používate Newton, Cassegrain, RC, ODK, alebo podobný prístroj, musí byť Aurora väčšia ako priemer optiky. Spravidla má Aurora kryť priemer zrkadla + uhlopriečku snímača používaného vnútri vášho fotoaparátu.
Príklad: Ak používate 8" (204 mm) Newtonov ďalekohľad, je dostačujúca Aurora 220, ak máte fotoaparát s veľmi malým snímačom


Užívateľská recenzia - Aurora Flatfield 220mm vrátane filtra ND1.2 12V Inverter
* Povinné informácie

*
*
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!
 
 
  Priemerné hodnotenie - 5.0

František, Prosenice
 
25.03.2015