Sada filtrov Astronomik 1,25″ LRGB - profesionálna voľba pre CCD astrofotografiu
Ak sa venujete hlbokej astrofotografii s monochromatickou CCD alebo CMOS kamerou, viete, že výsledná kvalita snímky závisí od každého článku reťazca - a filtre sú jedným z najdôležitejších. Sada filtrov Astronomik LRGB 1,25″ predstavuje overenú profesionálnu kombináciu interferenčných farebných filtrov, ktorá vám umožní zostaviť plnofarebný obraz s výnimočnou presnosťou a hĺbkou detailov.
Čo obsahuje sada a prečo je to dôležité
Sada obsahuje štyri filtre: červený (R), zelený (G), modrý (B) a luminančný filter L s funkciou UV/IR blokovania. Práve prítomnosť L filtra je pre serióznu astrofotografiu kľúčová - luminančný kanál zachytáva maximálne množstvo svetla bez farebného posunu, poskytuje ostrý základ pre detail a štruktúru objektu, zatiaľ čo RGB kanály dodávajú prirodzené farebné informácie. Výsledkom je obraz s vysokým dynamickým rozsahom a čistými, presne definovanými farbami.
Filtre využívajú interferenčnú technológiu výroby, čo znamená, že priepustnosť jednotlivých farebných pásiem je definovaná s vysokou presnosťou. Na rozdiel od lacnejších absorpčných filtrov netrpia teplotnou nestabilitou ani farebným posunom pri rôznych uhloch dopadu svetla. Každý filter je vyrobený na opticky plochom skle s anti-reflexnými vrstvami, čím je minimalizovaný rozptyl svetla a nežiaduce odrazy - faktory, ktoré dokážu zničiť detaily vo vysokosvetlíkových oblastiach snímky.
Technické parametre
| Parameter |
Hodnota |
| Veľkosť závitu |
1,25″ |
| Typ filtrov |
Interferenčné (L, R, G, B) |
| L filter |
UV/IR blokovanie |
| Určenie |
Monochromatické CCD/CMOS kamery |
| Počet filtrov v sade |
4 (L, R, G, B) |
Pre koho je táto sada určená
Sada filtrov Astronomik LRGB je určená predovšetkým fotografom, ktorí používajú monochromatickú kameru a chcú dosiahnuť plnofarebné výsledky s maximálnou kontrolou nad každým farebným kanálom. Je to štandardná voľba pre fotografovanie galaxií, hmlovín aj hviezdokôp - všade tam, kde záleží na prirodzených farbách a vysokom rozlíšení. Veľkosť 1,25″ zaručuje kompatibilitu s drvivou väčšinou astronomických kamier a fokusátorov na trhu.
Filtre Astronomik sú dlhodobo uznávané v astronomickej komunite pre svoju konzistentnú kvalitu a presné spektrálne charakteristiky. Ak hľadáte sadu, s ktorou budete pracovať roky a ktorá vám nebude robiť problémy pri kalibrácii ani pri skladaní kanálov v softvéri ako PixInsight či AstroPixelProcessor, táto sada je správnou investíciou do vášho pozorovacieho parku.
Sada filtrov Astronomik 1,25″ LRGB - spoľahlivý základ pre serióznu farebnú astrofotografiu s monochromatickou kamerou, ktorý si obľúbia začínajúci nadšenci aj skúsení astrofotografi.