0
Zobraziť katalóg

 • Monochromatická kamera Altair GPCAM2 AR0130 Mono Guide Full Set  
 • Monochromatická kamera Altair GPCAM2 AR0130 Mono Guide Full Set

  • Číslo produktu: ALTAIRGP130M
  • Výrobca: Altair
  • Váha dodávky: 0.09 kg

  Naša cena: 285 €
  Na sklade v e-shope: 1 ks 
  Posledný kus za túto cenu!
 • Tento produkt je dostupný tiež v nasledujúcich variantách:
   Monochromatická kamera Altair GPCAM2 AR0130 Mono Guide Full Set 285 €
   Farebná kamera Altair GPCAM2 IMX224 Colour Guide Full Set 440 €

All-in-one kamera na všeobecné astronomické účely s 1,2 megapixelovým monochromatickým CMOS snímačom

Teraz si môžete užívať HD obrazovanie za nižšiu cenu ako inokedy a so všetkou kvalitou a funkciami, ktoré by ste očakávali - poháňané technológiou zrelého CMOS. GPCAM2 vám umožňuje fotografovať Mesiac, Slnko a planéty. Čo viac - je zahrnutý port pre ST4 autoriadenie (autoguiding). Samozrejme, táto kamera je ideálna pre autoguider s optikou Altair Miniguider a Starwave. Získate všetku citlivosť a nízku hmotnosť priamo bez problémov, priamo ako pri okulári 1,25″. žiadne nepríjemnosti, žiadne starosti, žiadne potrebné adaptéry. GPCAM2 AR0130 je veľmi vhodná na fotografovanie planét. Vysoké snímkovacie frekvencie a krátke expozície sú nevyhnutné pre "lucky imaging", ktoré znižuje účinky "seeing". Ochranné okno prenáša infračervené žiarenie na senzor citlivý v tejto oblasti, takže je možné použiť filter na ďalšie zníženie viditeľnosti. Na druhej strane použitie tejto kamery s refrakčným systémom vo viditeľnom svetle vyžaduje UV/IR blokovací filter.

S touto kamerou môžete tiež používať slnečné fotografie, a to nielen vo viditeľnom svetle, ale aj v H-alfa a vo svetle vápnika. GPCAM2 AR0130 je veľmi citlivá v týchto oblastiach, čo skracuje časy expozície. Čo viac, môžete pripojiť štandardný objektív s montážou C(S) pre širokouhlú fotografiou neba a zachytiť tak meteory a žiary polaris alebo jednoducho vytvoriť video nočnej oblohy, ako sa Zem otáča. Podpora plnej ROI (Region Of Interest) je zahrnutá, čo vám umožní zvýšiť snímkovaciu frekvenciu na veľmi vysoké hodnoty zameraním na planéty alebo slnečné aktivity. S bezplatným sťahovateľným softvérom AltairCapture môžete dokonca vytvárať darkframes v priebehu niekoľkých sekúnd.

Praktické vlastnosti

Monochromatický snímač AR0130: Špeciálne vybraný 1/3" Aptina AR0130 HD CMOS snímač s pixelmi o veľkosti 3,75 mikrónu, vysokou citlivosťou a rýchlou snímkovacou frekvenciou, a tiež schopnosťou dlhých expozícií. Špeciálna technológia Dynamic Response (DR-Pix) poskytuje vysoký výkon v prostredie s veľmi nízkym osvetlením - je priekopníkom triedy v udržiavaní vysokej dynamiky a nízkeho šumu v situáciách s nízkym osvetlením, čo je ideálne pre planetárne snímanie, videoastronómiu a dokonca aj krátke expozície na hlboký vesmír.Kvantová účinnosť (QE) dosahuje zhruba 78% v zelenej oblasti.

Elektronika a CNC puzdro: Dosky Altair Astro GPCAM2 PCB majú ochranu proti elektrostatickému výboju (ESD). Všetky elektronické súčasti na doske PCB sú vysoko kvalitné a pochádzajú z USA a Japonska. Tieto kvalitné súčiastky zaisťujú, že kamery Altair majú stabilnejší výkon a dlhšiu životnosť ako väčšina iných kamier, a preto dvojročná záruka. Puzdro kamery je vyrobené na CNC sústruhu s možnosťami viacnásobného osenia, presnosť je rádovo tisíciny palca, čo znamená, že fit a zarovnanie komponentov sú veľmi presné. Puzdro má vnútornú štruktúru prenosu tepla navrhnutú na odvádzanie tepla od elektroniky a priamo od senzora, ktoré sa rýchlo a efektívne rozptyľuje vonkajším puzdrom, čo vedie k chladnejšiemu senzoru a nižšiemu šumu v režime dlhých expozícií. Navyše sa počas dlhých expozícií vypína nevyhnutné obvodovanie, čo vedie k zníženiu šumu a k silnejšiemu signálu.

Kamera: O veľkosti malého okulára a vážiacej približne 90 gramov, GPCAM2 ponúka mnoho funkcií v naozaj malom formáte. Snímač je chránený dvojstranne protireflexnou (AR) vrstveným optickým oknom. Farebné optické okno kamery blokuje UV a IR svetlo, čo umožňuje priame použitie s ďalekohľadmi, Barlowovými šošovkami a redukčnými šošovkami. Monochromatické optické okno kamery je priehľadné, aby používateľ mohol plne ovládať, aký druh svetla chce prepustiť, napríklad pre úzkopásmové snímanie, slnečné snímanie v H-alfa, planetárne snímanie v RGB alebo dokonca planetárne snímanie v UV a IR (odhaľuje extrémne detaily).

Čo je iné na platforme GPCAM2 s "fialovým puzdrom" v porovnaní s platformou GPCAM1 s "modrým puzdrom"? Všimnete si, že puzdro GPCAM2 je väčšie ako GPCAM. To je preto, že obsahuje väčšie elektronické dosky, ktoré podporujú režim spúšťania a ukladania snímok, rovnako ako zväčšenie plochy na chladenie. Platforma GPCAM2 podporuje režim spúšťania, čo zjednodušuje kontrolu dlhých expozícií cez 5 sekúnd. S väčšinou kamier musíte v normálnom režime čakať, kým expozícia skončí, než kamera prijme, napríklad príkaz na zrušenie snímky kvôli mrakom, lietadlám alebo problémom s zarovnaním, napríklad kopnutie statívom a tak ďalej. Pre dlhé expozície je normálny video režim nevhodný, najmä pre videoastronómiu a snímanie hlbokého vesmíru, ale v spúšťacom režime môžete kameru okamžite zastaviť (aj keď ste v polovici dlhej expozície 30 sekúnd) zmeniť nastavenie a znovu spustiť slučku kamery. GPCAM2 má tiež vylepšený vstavaný buffer snímok pre zlepšenie stability prenosu dát pri vysokých snímkovacích frekvenciách (na zníženie vypadávajúcich snímok) a zvýšenie kompatibility so širšou škálou počítačov. Vylepšené buffery poskytujú konzistentnejší prenos dát cez zbernice USB2.0 a USB3.0 na notebookoch a stolných počítačoch.

Niekoľko zaujímavých vlastností monochromatického snímača AR0130, okrem celkovo zvýšenej citlivosti v porovnaní so snímačom MT9M034 v modeli GPCAM1, zahŕňa veľmi vysokú odozvu v červenej časti spektra, čo kameru robí veľmi citlivú na červené svetlo pre solárne snímanie vodíkovej alfy av NIR / IR oblasti, čo umožňuje použitie kamery s filtrom Altair Planet Killer IR Pass na snímanie Mesiaca s vysokým kontrastom.

Pripojenie vašej GPCAM2: Vstavaný auto guider port ST4 je zahrnutý na zadnej strane s 1,5 m ST4 káblom pre ľahké pripojenie auto guidera priamo na montáž GOTO. Kamera je napájaná pomocou dodávaného kábla USB 2.0 s dĺžkou 2 metre na minimalizáciu neporiadku z káblov. Hliníkové puzdro vyrobené CNC obrábaním má štandardný 1,25 palcový priemer, aby bolo možné ju pripojiť k takmer akémukoľvek zaostrovaciemu zariadeniu ďalekohľadu, vrátane Altair Miniguider 60, 80 a Starwave 50 mm guide scopes. Je možné nainštalovať štandardný 1,25 palcový filter na okulár, napríklad filter proti svetelnému znečisteniu. 1,25″ priemer je možné odstrániť, aby sa odhalila štandardný závit typu C-mount, kompatibilný s väčšinou priemyselných a dohľadových objektívov alebo adaptérov pre mikroskopické okuláre.

Softvér: Aj keď nie sú dodávané žiadne ovládače ani softvér, je možné ich ľahko stiahnuť z webovej stránky výrobcu.

Minimálne systémové požiadavky (podľa výrobcu)
♦ Microsoft Windows 7, 8, 10, Vista, XP (32 + 64 bit)
♦ USB 2.0
♦ aspoň Intel Core2 2,8 GHz alebo porovnateľný
♦ aspoň 2 GB RAM
♦ monitor 17" alebo väčší

Typ snímača: Monochromatický CMOS snímač Aptina AR0130
Veľkosť snímača: 1/3" diagonálne (4,8 mm x 3,6 mm)
Doba expozície najkratšia / najdlhšia: 0,115 ms (0,000115 sekundy) / 800 sekúnd
Bitová hĺbka: Prepínateľný režim 8bit a 12bit
Veľkosť pixelu: 3,75 μm x 3,75 μm
Rozlíšenie v pixeloch: 1280x960
Systém záznamu: Stále fotografie a video
Podpora oblasti záujmu (ROI): Áno, v závislosti od softvéru
Približná maximálna snímkovacia frekvencia (režim 8 bitov): 1280x960 27-30 sn./s, 640x480 55 sn./s, 320x240 104 sn./s
Približná maximálna snímkovacia frekvencia (režim 12 bitov): Približne 50 % snímkovacej frekvencie v režime 8 bitov
Kvantová účinnosť: Vrcholovo 78 %
Citlivosť zisku: 6,5 V/lux-sec
Dynamický rozsah: 82 dB
Maximálna SNR: 44 dB
Vyčítanie: Postupné snímanie
Závierka: Elektronická rolovacia uzávierka
Spektrálny rozsah: 350-1050 nm s priehľadným skleneným oknom, 380-650 nm s filtrom proti UV/IR
Podpora OS AltairCapture: Win XP/Vista/7/8/10 (32 a 64 bit)
USB port a kábel: 2.0 USB, kábel 2 m
ST4 port a kábel: Štandardné ST4 opto-izolovaný, kábel 1,5 m
Dĺžka tela kamery: 65 mm celková dĺžka vrátane montáže CS-Mount
Hmotnosť: 90 g (čistá hmotnosť kamery)
Optické okno: AR potiahnuté priehľadným sklom, prenos vlnovej dĺžky 350-1050 nm
Telo kamery: Priemer 1,25″, postupný priemer
Závit tela kamery: CS-mount samičí závit umožňuje priame pripojenie objektívu CS-mount
Kompatibilita s objektívmi CS-mount: CS-mount samčí závitový objektív s požiadavkou na zadné ohnisko 12,526 mm
Adaptér objektívu C-mount: Zahrnutý, končí samičím závitom
Kompatibilita s objektívmi C-mount: C-mount samčí závitový objektív s požiadavkou na zadné ohnisko 17,526 mm
Astro závitový adaptér na filter: Zahrnutý, 1,25″ priemer, samičí závit
Závitový priemer Pushfit Barrel: Štandardný astronomický formát 1,25″ priemeru očnej šošovky
Vzdialenosť povrchu snímača od plochého konca adaptéra C-mount: 17,58 mm
Vzdialenosť povrchu snímača od plochého konca 20 mm adaptéra 1,25 Astro: 37,58 mm
Spotreba energie: 0,875 W (priemerne pri behu kamery)
Maximálna prevádzková teplota: 50 °C
Najnižšia prevádzková teplota: -10 °C
Maximálna prevádzková vlhkosť: 80 % RH
Zdroj napätia: 5 V DC (pomocou USB kábla)
Minimálna CPU: Rovnaký alebo lepší ako Intel Core2 2,8 GHz
Minimálna pamäť: 2 GB alebo viac
USB port: USB2.0 s vysokou rýchlosťou

Obsah balenia:
Telo fotoaparátu
CS-mount adaptér s čírym skleneným filtrom potiahnutým AR
Protiprachový uzáver
Adaptér C-mount 5 mm pre objektívy C-mount vyžadujúce 17,5 mm backfocus
1,25-palcový nosič objektívov so závitom filtra 1,25″
2 m vysokorýchlostný kábel USB 2.0 A samec do B samec
1,5 m vodiaci kábel ST4


Užívateľská recenzia - Monochromatická kamera Altair GPCAM2 AR0130 Mono Guide Full Set
* Povinné informácie

*
*
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!