Zažite krásu našej planéty zblízka s ďalekohľadom NATIONAL GEOGRAPHIC Explorer 8x42. Kompaktné prevedenie je ideálne pre milovníkov prírody, ktorí si nechcú nechať ujsť žiadny detail pri pešej turistike, kempovaní alebo pozorovaní vtákov. Vďaka 8násobnému zväčšeniu uvidíte svoje okolie s pôsobivými detailmi.
Optimálna ostrosť vďaka špičkovej optike
S priemerom objektívu 42 mm zostáva ďalekohľad kompaktný, ale zároveň prepúšťa dostatok svetla na dosiahnutie jasného a čistého obrazu. Plne viacvrstvový povlak zvyšuje priepustnosť svetla a znižuje nežiaduce odlesky. Výsledok? Ostrý obraz aj pri zhoršujúcich sa svetelných podmienkach. K vynikajúcemu zobrazeniu detailov prispieva aj použitie kvalitného skla BaK-4 (baryové korunové sklo).
Pohodlné pozorovanie s okuliarmi aj bez nich
Ďalekohľady sú vybavené výsuvnými očnicami (twist-up), vďaka ktorým si ľahko nastavíte ideálnu vzdialenosť medzi okom a okulárom. Dioptrická korekcia v rozsahu +/- 3 navyše umožňuje vyrovnať rozdiely medzi pravým a ľavým okom.
Odolná konštrukcia pre každé dobrodružstvo
Explorer 8x42 je stavaný tak, aby vás nesklamal ani v náročnom teréne. Pogumovaný povrch zaisťuje pevný úchop a chráni pred nárazmi. Ďalekohľad je vodotesný a plnený dusíkom, takže sa šošovky pri zmenách teploty nezahmlia zvnútra. Po skončení výpravy ho bezpečne uložíte do dodávaného puzdra.
Objavte prírodu z úplne novej perspektívy s ďalekohľadom NATIONAL GEOGRAPHIC Explorer 8x42.
Vlastnosti
ideálny na pozorovanie prírody a vtáctva
optická konštrukcia: strechový hranol
zväčšenie: 8×
priemer objektívu: 42 mm
sklo hranolov: BaK-4
plne viacvrstvový povlak
odolný pogumovaný povrch
vodotesný
plnený dusíkom proti vnútornému zahmleniu šošoviek
jednoduché ovládanie pomocou centrálneho ostriaceho kolieska
zorné pole: cca 110 m na 1 000 m
výsuvné očnice – vhodné aj pre nositeľov okuliarov
dioptrická korekcia: +/- 3
závit na upevnenie na statív