0
Zobraziť katalóg

Klasická paralaktická montáž EQ-5 doplněná o systém automatizovaného navádění SYNSCAN. Montáž je na 1,75” výškově stavitelných nohách s rozpěrou, standardně vybavena novým typem polárního hledáčku nejen s vyznačenou Polárkou, ale i směrem k souhvězdím Cassiopei a Velkému vozu. Rychlost pohybu je 800x až 0,5x denního pohybu, montáž má standardní funkci hodinového stroje (pohyby Solar, Lunar, Sidereal). Metody ustavení na jednu, dvě nebo tři hvězdy. Software lze upgradovat z www stránek. Montáž je vybavena také AutoGuider-portem pro automatizované navádění při astrofotografii. 

Napájení montáže 12V (11-15V), nutno počítat s proudovým odběrem až 2A. Hmotnost balení 25kg. Nosnost 10kg.

Od 06/2022 se dodává s WiFi modulem pro bezdrátové připojení a ovládání z aplikace (POZOR: bez ovladače SynScan).Odporúčame zakúpiť spoločne s tovarom
1-6 z 6

Užívateľská recenzia - Montáž Sky-Watcher GEQ5 PRO SynScan GoTo WiFi
* Povinné informácie

*
*


+
-
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!
 
  Priemerné hodnotenie - 4.7

, Zvolen
 
Spokojnosť. Bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností sa mi montáž podarilo uviesť do prevádzky vrátane navádzania. V mojom prípade to ale chcelo trochu štúdia...Je k tomu sice manuál aj češtine, kde je tiež par dobrých tipov, ale skôr som využil YouTube, kde je plno návodov pre zostavenie, správne nasmerovanie na severný nebeský pól, prácu so syscan elektronikou, a pod... Tam ale treba vedieť anglicky už.
 •   Montáž prišla zložená vo forme GoTo, čiže elektronika už bola namontovaná. Následné finalne zostavenie za pár minút. Český manuál môže byť pre niekoho výhodou. Polárny hľadáčik a vodováha tiež súčasťou montáže.
 •   
 •   Zatial som skúšal len najpresnejšiu metódu kalibracie polohy, na tri hviezdy, a to fungovalo parádne. Pri 144 nasobnom zväčšení bol objekt v okulari, sice nie uplne v strede ale to doladite ovládačom a montáž nasledne sama sleduje objekt.
 •   Chvíľu mi trvalo kým sa mi podarilo zresetovat tzv parkovaciu polohu teleskopu. Poloha sa neulozi funkciou save akoby som intuitívne ocakaval, ale tym ze teleskop date manualne do parkovacej polohy, restartnete syscan a hneď po štarte začnete robit star allignment. Vtedy sa automaticky uloží..je potrebná pre inicializaciu - kalibraciu polohy vzhľadom na niektoré jasné hviezdy. Ked na to ale prídete potom je to už jednoduché...
, Chlumec nad Cidlinou
 
 •   GoTo systém
 •   Stabilita montáže
 •   Zavedená značka
 •   Trochu složitější první nastavení pro začátečníky
, Valašské Meziříčí
 
 •   Prozatím spokojenost. Montáž mám krátkou dobu, tak na zcela objektivní hodnocení je ještě brzy.
 •   V popisu zboží je uvedeno, že montáž je... "standardně vybavena novým typem polárního hledáčku nejen s vyznačenou Polárkou, ale i směrem k souhvězdím Cassiopei a Velkému vozu." U mé montáže se ale jedná o hledáček určený pro Jižní oblohu.
 •   Zas až tak velký problém to samozřejmě není :).

Podobný tovar
Mount Sky-Watcher EQM-35 PRO GoTo WiFi + stativ NEQ5
915.00s DPH
1-2 týždne