Barlowova šošovka TS Optics 2,5x APO 1,25″ - apochromatická optika pre náročných pozorovateľov
Barlowova šošovka TS Optics 2,5x APO patrí medzi špičkové optické príslušenstvo určené pre náročné vizuálne aj fotografické použitie. Vďaka trojprvkovému apochromatickému dizajnu dosahuje táto šošovka výnimočnú kvalitu obrazu, ktorá sa prakticky nevyznačuje žiadnym zhoršením oproti pevnému okuláriku s rovnakou efektívnou ohniskovou vzdialenosťou. Krátka konštrukcia puzdra zabezpečuje, že šošovka sa väčšinou nestretne s hrotom zrkadla ani s prizmou uhlového hrotu, a preto je kompatibilná s takmer každým typom teleskopu. Toto riešenie ocení každý astronom, ktorý chce jednoducho zdvojnásobiť ohniskové vzdialenosti svojich okulárikov bez nutnosti kupovať nové.
Trojprvková apochromatická optika
Trojprvková APO Barlowova šošovka TS Optics využíva vzduchom oddelené šošovkové prvky, čo výrazne potláča chromatické aberácie a zaručuje ostré, kontrastné obrazy bez farebných lemov. Všetky sklenené plochy sú plne multivrstvovo pokovované, čo maximalizuje prestup svetla a minimalizuje nežiaduce odrazy. Okraje šošoviek sú začernené, čo ďalej potláča vnútorné reflekcie a zabraňuje vzniku duchy a svetelných artefaktov. Výsledkom je jasný a kontrastný obraz, ktorý spokojí aj tých najprecíznejších pozorovateľov hviezdnej oblohy.
Mechanická kvalita tejto šošovky je rovnako na vysokej úrovni. Puzdro je celé kovové, čo zaručuje dlhú životnosť a odolnosť voči každodennému používaniu v teréne. Okular alebo iný doplnok je upevnený pomocou mosadzného kompresného krúžku, ktorý poskytuje spoľahlivé uchytenie bez poškrabania tubusu okulára. Tento typ uchytenia je omnoho šetrnejší k drahým okulárikom než bežné skrutkové svorky, pričom pevnosť spojenia zostáva na veľmi vysokej úrovni.
Technické parametre
| Parameter |
Hodnota |
| Zväčšenie |
2,5x (vizuálne použitie) |
| Optická konštrukcia |
3-prvkový APO dizajn (vzduchom oddelený) |
| Svetlá clona |
23 mm |
| Pokovanie |
Plne multivrstvové (FMC) |
| Začernenie hrán šošoviek |
Áno - potlačenie vnútorných odrazov |
| Mechanická konštrukcia |
Celokovovýdizajn, krátka dĺžka |
| Upínací mechanizmus |
Mosadzný kompresný krúžok |
| Priemer tubusu |
1,25″ |
Barlowova šošovka APO TS Optics je vhodná pre vizuálne pozorovanie planét, Mesiaca, dvojhviezd aj pre astrofotografiu. Kompaktné rozmery zaručujú, že šošovka nepridáva zbytočnú dĺžku optickej dráhy, čo je dôležité najmä pri refraktoroch s kratšou backfocus vzdialenosťou. Investícia do kvalitnej Barlowovej šošovky je ekonomická cesta, ako výrazne rozšíriť možnosti svojej okulárnikovej zbierky.
O značke TS Optics
TS Optics je renomovaná európska značka astronomickej optiky, ktorá sa dlhodobo zameriava na vývoj a výrobu kvalitných teleskopov, okulárikov a príslušenstva pre amatérskych aj pokročilých astronómov. Produkty TS Optics sa vyznačujú dôrazom na optickú kvalitu, spoľahlivú mechanickú konštrukciu a priaznivý pomer ceny a výkonu. Ich sortiment pokrýva širokú škálu potrieb - od začiatočníckych zariadení až po špičkové apochromatické refraktory a Barlowove šošovky určené pre náročných pozorovateľov. Astronomické príslušenstvo TS Optics si za roky získalo dôveru tisícov astronomických nadšencov po celej Európe a patrí k osvedčeným voľbám pre tých, ktorí hľadajú kvalitu za rozumnú cenu.