0
Zobraziť katalóg

Farebná astrofotografická kamera najnovšej generácie.

Kamera s výkonným snímačom Sony IMX294 umožňuje astrofotografiu na veľmi vysokej úrovni. Tento moderný snímač je možné použiť vo všetkých oblastiach astrofotografie. Pixely s veľkosťou 4,3 µm robia z tejto kamery všestranného hráča s najvyššou citlivosťou pre krátke expozície.
Ďalšou výhodou je senzacionálna citlivosť na svetlo. Účinnosť kvantového výťažku (QE) 80% technológie BACK ILLUMINATION už umožňuje zhotovovanie astrofotografií hlbokého vesmíru s krátkymi expozíciami. Táto kamera je taktiež veľmi vhodná pre astrofotografiu hlbokého neba.
Farebná kamera "single-shot" ponúka viac pohodlia v porovnaní s monochromatickými kamerami. Nie každý chce používať pracné procesy L-RGB pre krásne farebné obrazy hmlovín alebo planét. Farebné kamery vám umožňujú získať krásne snímky bez nutnosti výmeny filtrov. Ale pri priamom porovnaní s DSLR kamerou farebná kamera presviedča s nepomerne vyššou citlivosťou na svetlo, hladším obrazom a oveľa väčšou hĺbkou. Hviezdy nevyblednú tak rýchlo.

Technológia zadného osvetlenia:

Zadný osvetlený CMOS obrazový senzor Sony zvyšuje citlivosť a znižuje šum – kľúčové faktory pre zlepšenie kvality obrazu – zmenou základnej štruktúry pixelov z predného na zadný osvetlený. Výhody obrazových senzorov CMOS, ako je nízka spotreba energie a vysoká pracovná rýchlosť, boli zachované.
Zadné osvetlenie zlepšuje zachytenie svetla a zároveň zvyšuje množstvo svetla. To umožňuje výrazne kratšie časy expozície a vedie k vylepšenej účinnosti kvantového výťažku 80 %.
Sony vyvinulo jedinečnú štruktúru fotodiód a šošoviek na čipe optimalizovaných pre zadné osvetlené štruktúry, čo vedie k vyššej citlivosti a nižším náhodným šumom bez svetla znížením šumu, temného prúdu a chybných pixelov v porovnaní s konvenčnou štruktúrou prednej osvetlenej štruktúry.

 

Snímač: Farebný CMOS snímač IMX294
Veľkosť: 19,1 x 13,0 mm - uhlopriečka 23,2 mm
Veľkosť pixelu: 4,63 µm
Počet pixelov: 4144 x 2811 - 11,7 MP
Bitová hĺbka: 14
Snímky za sekundu: 16 snímok pri plnom rozlíšení
Chladenie: Peltierovo chladenie až o 35 ° C pod okolitú teplotu
Napájanie: 12 V, 3 A
Pripojenie napájania: Koaxiálny konektor 5,5/2,1 mm (2,5 mm konektor DC)
Rozhranie: USB 3.0 a USB 2.0
Rozmery: Priemer 80 mm - dĺžka 100 mm
Pripojenie k teleskopu: Vnútorný závit T2 (M42x0,75)
Zadné ohnisko (backfocus): 17,5 mm (vzdialenosť snímača od vnútorného závitu)

Obsah balenia:
Kamera
Napájacia jednotka
USB 3.0 vysokorýchlostný kábel - dĺžka 1,5 metra
Kryt proti prachu
Adaptér na pripojenie k teleskopu
Prepravné puzdro


Užívateľská recenzia - Chladená farebná kamera TS Optics ToupTek Color 294CP Sony IMX294
* Povinné informácie

*
*
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!