0
Zobraziť katalóg

TS 533CP Farebná Astro Kamera najnovšej generácie bez Amp Glow

Chladená farebná astro kamera s USB 3.0 s výkonným senzorom Sony CMOS pre astrofotografiu - so štvorcovým formátom obrazu - 2. generácia s prírubou adaptéra

Výkonné dvojstupňové chladenie Peltierom až o 35 ° C pod teplotu okolia
1" formátový senzor Sony IMX533 - štvorcový, s podsvietením zo zadnej strany
3000 x 3000 pixelov s veľkosťou 3,76 µm
14 bitov ADC - široký dynamický rozsah
DDR pamäťový buffer 512 MB - pre stabilnejší prenos dát
Žiadne zosilnenie svetla od čipu
Pripojenie k teleskopu: vnútorný závit M42x0,75
Pracovná vzdialenosť iba 17,5 mm od vnútorného závitu T2 (M42x0,75)
Vstavaný UV/IR blokovací filter ako ochranné sklo
Podpora binovania
40 fps pri rozlíšení 8 bitov
G2: kamery majú odnímateľné pripojenie T2. Vzdialenosť od montážnej plochy k flanši je 8,8 mm.

Kamera s výkonným snímačom Sony IMX533 umožňuje astrofotografiu na veľmi vysokej úrovni. Tento moderný snímač je možné použiť pre všetky oblasti astrofotografie. Pixely s veľkosťou 3,7 µm robia z tejto kamery vysokorýchlostný univerzálny nástroj s najvyššou citlivosťou pre krátke expozície. Vysoká snímkovacia frekvencia 40 fps pri 8-bitovom rozlíšení tiež robí kameru vhodnú pre EAA (elektronicky asistovanú astronómiu) pre mesiac, slnko a planéty.

Ďalšou výhodou je senzačná citlivosť na svetlo. QE 80% vďaka technológii BACK ILLUMINATION už umožňuje zhotovovanie hlbokých astro snímok s krátkymi expozíciami. To robí kameru veľmi vhodnú pre astrofotografiu hlbokého vesmíru.

"Farebná" kamera ponúka viac pohodlia v porovnaní s monochromatickými kamerami. Nie každý chce prejsť náročnou technikou L-RGB pre krásne farebné snímky hmlovín alebo planét. Farebné kamery ponúkajú možnosť získať krásne snímky bez nutnosti meniť filtre. Ale pri priamom porovnaní s DSLR kamerou farebná kamera presviedča o oveľa vyššej citlivosťou na svetlo, hladším obrazom a oveľa väčšou hĺbkou. Hviezdy sa nenasycujú tak rýchlo.

2. generácia dodávaná s odnímateľným adaptérom T2

Pre zvýšenie flexibility je možné T2 pripojenie na kamere odstrániť. Pracovná vzdialenosť 17,5 mm zostáva nezmenená.
Opticky účinná dĺžka adaptéra je 8,7 mm – ohnisková vzdialenosť prírubovej vzdialenosti kamery bez adaptéra T2 je teda 8,8 mm.
Pripevnenie adaptéra k fotoaparátu pomocou 4x skrutiek M2.5 - vzdialenosť vnútorných závitov od stredu je 26,5 mm
Priemer adaptéra je 59 mm
Adaptér je možné tiež použiť ako naklápací adaptér s voliteľnými skrutkami M2.5.

Technológia spätnej iluminácie:

Spätne osvetlený CMOS snímač obrazu od Sony zlepšuje citlivosť a redukciu šumu – kľúčové faktory pre zlepšenie kvality obrazu – zmenou základnej štruktúry pixelu z prednej na zadné osvetlenie. Boli zachované výhody CMOS obrazových snímačov, ako sú nízka spotreba energie a vysoká prevádzková rýchlosť.

Spätné osvetlenie zlepšuje akvizíciu svetla a zároveň zvyšuje množstvo svetla. To umožňuje výrazne kratšie expozície a vedie k vylepšenej kvantovej účinnosti 80%.

Sony vyvinulo jedinečnú štruktúru fotodiód a šošovky na čipe optimalizované pre štruktúry exponované zozadu, čo vedie k vyššej citlivosti a nižšiemu náhodnému šumu bez svetla znížením šumu, tmavého prúdu a chybných pixelov v porovnaní s konvenčnou štruktúrou osvetlenou prednou stranou.

Bez AMP GLOW:

Konvenčné CMOS snímače vytvárajú slabý zdroj infračerveného svetla počas prevádzky, ktorý možno často vidieť v rohových nekalibrovaných obrazoch ako typický príznak „amp glow“. Vzhľadom na to, že kamera TS533CP používa obvod bez amp glow, nemusíte sa obávať záblesku zosilňovača ani pri používaní vysokých ziskov, snímok s dlhou expozíciou.

Optimálna podpora pred a po zakúpení prostredníctvom Teleskop-Service

Vďaka mnohoročným skúsenostiam vám môžeme ponúknuť optimálne poradenstvo a tiež veľmi dobrý servis po zakúpení. Takmer všetky služby môžeme vykonávať na našom mieste. Pre profesionálny servis máme okrem iného aj čistú skriňu, kde môžeme vykonávať opravy, čistenie atď. za vylúčenie prachu.

Pripojenie korektorov s M48 závitom a pracovná vzdialenosť 55 mm s možnosťou výmeny filtra

Väčšina kompenzačných korektorov alebo plochých korektorov pre refraktory má pracovnú vzdialenosť 55 mm a závit M48x0,75 na strane kamery. Tu nájdete zaujímavý návrh na pripojenie. Kamera má ohniskovú vzdialenosť 17,5 mm od závitu T2. Adaptéry sú od kamery k korektoru:

TSFSLM48T2 - zásuvka na filtre s pripojením T2 na strane kamery a závitom M48 na strane teleskopu. TSVF220 - 20mm M48 predĺženie. Celkom 55,5 mm ohnisková vzdialenosť prírubovej vzdialenosti - 0,5 mm dobre kompenzuje sklenený pohyb filtra - presné pristátie!

Nové kamery G2 sú tiež mechanicky kompatibilné so systémami na výmenu filtrov ZWO (nie elektronicky kompatibilnými) a zásuvkou na filtre ZWO. Zmeničky filtrov sú priamo skrutkované cez závity M2.5. Články sú prepojené v príslušenstve.

Výrobcom kamery je ToupTek

Ako jeden z najväčších výrobcov profesionálnych kamier pre digitálnu fotografiu prináša ToupTek potrebné znalosti pre kamery, ktoré jednoducho fungujú.

Obsah balenia:
Kamera
Kryt proti prachu (na kamere)
T2 predĺženie s dĺžkou 16,5 mm
T2 predĺženie s dĺžkou 21 mm
Adaptér pre teleskop
Napájacia jednotka s napájacím káblom
USB 3.0 vysokorýchlostný kábel - dĺžka 1,5 metra
Sušič vzduchu
USB kľúč s softvérom
Poznámka s QR kódom a webovým odkazom
Prepravné puzdro


Užívateľská recenzia - Chladená farebná kamera TS Optics ToupTek 533CP G2
* Povinné informácie

*
*
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!