0
Zobraziť katalóg

Kamera s výkonným snímačom Sony IMX183 umožňuje astrofotografiu na veľmi vysokej úrovni. Tento moderný snímač je možné použiť vo všetkých oblastiach astrofotografie. Pixely s veľkosťou 2,4 μm poskytujú extrémne vysoké rozlíšenie, ktoré výborne využíva obrazovú kvalitu rýchlych teleskopov veľmi vysokej kvality.
Ďalšou výhodou je senzacionálna citlivosť na svetlo. Kvantová účinnosť 84% technológií BACK ILLUMINATION a veľmi nízky žiarivý glow robí kameru veľmi vhodnú pre všetky astronomické aplikácie, najmä však pre astrofotografiu hlbokého vesmíru.
Vzhľadom na absenciu Bayerovej masky je monochromatická kamera citlivejšia ako farebná verzia. S filtrami L-RGB môžete napriek tomu vytvárať fascinujúce farebné snímky vesmíru. Odporúčame čiernobiele kamery najmä pre oblasti s prebytočným svetlom, napríklad v blízkosti miest. S vhodnými filtrami, ako sú filtre na hmloviny, môžete veľmi dobre vyberať svetlo hlbokých vesmírnych objektov. V príslušenstve nájdete vhodné filtre.

Technológia zadného podsvietenia Back Illumination:

Zadný osvetlený obrazový snímač CMOS od Sony zvyšuje citlivosť a znižuje šum – kľúčové faktory pre zlepšenie kvality obrazu – zmenou základnej štruktúry pixelu z prednej na zadnú osvetlenú. Výhody obrazových senzorov CMOS, ako je nízka spotreba energie a vysoká rýchlosť prevádzky, zostali zachované.
Zadné osvetlenie zlepšuje získavanie svetla a zároveň zvyšuje množstvo svetla. To umožňuje výrazne kratšie expozičné časy a vedie k vylepšenej kvantovej účinnosti 84 %.
Spoločnosť Sony vyvinula unikátnu štruktúru fotodiód a šošovky integrované na čipe optimalizované pre štruktúry osvetlené zo zadnej strany, čo vedie k zvýšenej citlivosti a nižšiemu náhodnému šumu bez svetla prostredníctvom zníženia šumu, temného prúdu a chybných pixelov v porovnaní s konvenčnou štruktúrou osvetlenou z prednej strany.

Snímač: SONY Exmor CMOS IMX183CLK-J, monochromatický, back-illuminated
Veľkosť: 13,06 mm x 8,76 mm - uhlopriečka 15,9 mm
Veľkosť pixelu: 2,4 μm
Počet pixlov: 5440 x 3648 - 20 MP
Expozičný čas: 0,1 ms až 3600 s
Maximálna kvantová účinnosť: približne 84 %
ADC: 12 bit alebo 10 bit ADC
Snímky za sekundu: 17,8 fps pri plnom rozlíšení
Chladenie: Peltierovo chladenie až o 35 ° C pod okolitú teplotu
Napájanie: 12 V, 3 A
Konektor napájania: koaxiálny konektor 5,5/2,1 mm (konektor DC 2,5 mm)
Rozhranie: USB 3.0 a USB 2.0
Podporované operačné systémy: Windows XP a novšie, Mac OS X
Rozmery: Priemer 80 mm - dĺžka 103 mm
Pripojenie k teleskopu: Vnútorný závit T2 (M42x0,75)
Backfocus: 17,5 mm (vzdialenosť snímača od vnútorného závitu)


Užívateľská recenzia - Chladená monochromatická kamerano TS Optics ToupTek 183MP
* Povinné informácie

*
*
Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.
Nechajte prázdne, ak Vás nič nenapadá.


Celkové hodnotenie
 

 
 
Užívateľská recenzia bola úspešne vytvorená. Ďakujeme!