Ďalekohľad OMEGON 70/900 EQ-1 je ideálny pre začínajúcich pozorovateľov nočnej oblohy. Môžete s ním dobre vidieť Mesiac, hviezdy a planéty, ľahko ich zameriate s pomocou montáže.
Optika AC 70/900: Objektív tohto ďalekohľadu s priemerom 70 mm môže pojať 100-krát viac svetla, než obyčajné oko, čo je oveľa viac, než poskytujú klasické ďalekohľady pre začiatočníkov, ktoré majú priemer objektívu 60 mm. Vďaka tomu budete mať vyššie rozlíšenie a maximálne zväčšenie, ktoré Vám umožnia vidieť Mesiac, Saturn, Jupiter a Mars. Zaostrovanie sa vykonáva pomocou ozubeného kolesa a páčky v okulárovom výťahu. Toto Vám umožní vždy presne nasmerovať zaostrenie a zachovať nastavenie počas pozorovania.
Výhody - stači len pár minút pre nastavenie - je schopný pojať o 36 % viac svetla než 60 mm ďalekohľad - jasný a vysoko kontrastný obraz - 1,25″ štandardný okulárový výťah
Montáž EQ-1: Táto paralaktická (rovníková) montáž poskytuje presné zameranie optiky na Polárku. Rektascenziu Polárky možno nastaviť pre akékoľvek miesto pozorovania alebo zemepisnú šírku. Môžete pomaly meniť hodinový uhol a deklinácie, a tak presne zachytiť objekty v zornom poli a sledovať ich. Protiváha poskytuje presné vyrovnávanie optiky.
Široký uhol pohľadu 58° poskytuje veľmi ostré obrazy s vysokým kontrastom. Tieto okuláre sú vhodné pre všetky typy ďalekohľadov, vybavených zaostrovacou montážou s upínacím priemerom okulára 1,25″.