Tento ďalekohľad pre astronomické pozorovania je vhodný pre začiatočníkov, ako dospelých, tak aj deti. Perfektná kombinácia ceny a kvality. Jednoduché použitie, nastavenie nevyžaduje žiadne ďalšie nástroje.
ategória ďalekohľadov základnej úrovne začína ďalekohľadom OMEGON 76/700 AZ. Pomocou neho si môžete prezrieť systém Jupitera s jeho štyrmi Galileovými mesiacmi, Saturnove prstence, rovnako ako bezpočet mesačných kráterov. Dokonca sa Vám otvorí cesta ku galaxii v Andromede, alebo Veľkej hmlovine v Orióne a iným nebeským telesám.
Vďaka priemeru objektívu 76 mm tento ďalekohľad pojme 118 krát viac svetla ako obyčajné oko. Guľové zrkadlo má ohniskovú vzdialenosť 700 mm a v kombinácii s priemerom zrkadla poskytuje jasné obrazy.
Ďalekohľad je vybavený 1,25″ okulárovým výťahom, ktorý môže byť spojený so všetkými modernými 1,25″ okulármi. Azimutálna montáž ďalekohľadu obsahuje výškovo nastaviteľný hliníkový statív.